Sağlık Bakanı ve kadın

903d3a646e524d3aa9b18d90ba873b71_asas3jpg_610x375

Sağlık Bakanımız Bursa İnegöl’de MODEF Expo 2015 Fuarı’na katılmış.

Fuarda yer alan firmalardan birinde görevli bir kadına “Gel bizim Bakanlıkta görev verelim sana” diyerek iş teklifinde bulunmuş. Kadın, teklifi nazikçe reddetmiş.

Benim birkaç sorum olacak.

Sağlık Bakanlığına istihdam koşulları nelerdir? Sınavsız, koşulsuz, adli sicil kaydı, sağlık raporu, güvenlik soruşturması olmadan devlete personel alımı mümkün müdür?

Hadi bunları geçelim, burası Türkiye diyelim. Farketmemiş olabilirsiniz, MODEF, Mobilya ve dekorasyon fuarı, Sağlık Bakanlığında iş teklif edilen kadın da bir koltuk firmasında müşteri temsilcisi olarak çalışıyor. Sağlık Bakanlığı’nın hangi birimindeki hangi pozisyona uygun görüldüğünü merak ettim.

Haberciler kadının teklifi reddetmesini haber yapmış. Normal bir ülkede yaşıyor olsak haber konusu Bakanın iş teklif edebilmesi olurdu. Hatta bu sadece haber olmakla kalmazdı.

Kadıncağız da ciddi olup olmadığını bilmediğim için reddettim, ciddi bir teklif olursa oturulur konuşulur diyor. Naif bir bakış açısı ama özel bir firmadan değil devlette işe alımdan bahsediyoruz.

Davutoğlu seçim sonrası yaptığı konuşmalardan birinde millet de bizim yanımızda Allah da demişti. Allah’a taraf seçmek hayli iddialı olduğu için Bakanın devlete doğrudan istihdam yapmasına çok şaşırmamak lazım.

Son sorum, resimdeki adamlar neden gülüyor?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s