Feminist

tumblr_mbp9gvuK9H1rig51ro1_500

Bu topraklarda hakkınızı aramak için talebinize kutsal bir sıfat takmanız zorunludur. Mantıkla, eşitlik, özgürlük, adalet gibi kavramlarla hak ararsanız aşağılanır, alay konusu edilirsiniz.

Cumhuriyet mitinglerindeki laiklik talebinin birkaç elitistin eğlencesi gibi gösterilecek kadar küçük düşürülmeye çalışılması gibi. Oysa kadınların saç tellerinin günah malzemesi olduğu varsayımından yola çıkıp kafanıza kutsal bir bez geçirmeye ilişkin “hak” talebine en ufak eleştiri getirseniz faşist ilan edilirsiniz.

Feminizm kadınların sosyal, ekonomik ve siyasal alanlarda erkeklerle aynı hakları sahip olması gerektiği düşüncesinden başka birşey olmasa da herhangi bir kutsallık barındırmadığı için feministler erkek düşmanı, feministler çirkin, feministler boş kafalı ilan edilebilir.

Komünist parayı, feminist kocayı bulana kadardır. Eşitlik ve sosyal hak talebi bu kadar çöptür bu kadar değersizdir.

Adalete ve hak aramaya inanan biriyseniz, hele ki önyargılara aldırmayıp feministim diyebilecek kadar cesuryürekseniz tüm kişisel hatalarınız inandığınız değerlerle ilişkilendirilir.
Çünkü bu topraklarda, özellikle şu sıralarda, kutsal maskeyi takmamış hiçbir hak değerli değildirTüm kızlar boştur da, bu feministler en boş kafalılardır.
Oysa,
Eşitlik talep eden kadın farklı bir familyadan gelmediği için fiziksel olarak sınıflandırılamaz. Eşitlik talep eden kadın evlenmek isteyebilir. Eşitlik talep eden kadın, bir kusura, eksiğe, yaraya sahip değildir.
Eşitlik talep eden kadın kusursuz olmak zorunda da değildir
Yalnızca eşitlik talep ediyordur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s