Kızlık Zarı Dikimi

34339

Kızlık zarı dikimi fiyatları her hekim için uyguladığı teknik ve kullandığı ürünlere göre farklılık gösterebilir. Kızlık zarı dikimi fiyatları 1500-3000 TL arasında değişkenlik gösterir.  Kızlık zarı onarımı yapan doktorların ve kızlık zarı tamiri yapan merkezlerin ücretleri kesin kanama garantisi vermesi ile de ilgilidir. Bu konuda mağdur genç bayanlara kızlık zarı dikimi yapan doktorlar kızlık zarının yırtık şekli ve vajinanın genişliğine göre de kızlık zarı dikimi fiyatını belirler.

Bu cümleler Ankara’da yaşayan ve size çok makul fiyatlara kendi deyimi ile hayata tutunma şansı veren bir kadın uzman doktora ait.

Jess WELSS’in Fahişeliğin Tarihi adında 1997 basımı şahane bir kitabı var. 19. Yüzyılın Avrupasında kadınların yerini anlatırken, bugün maruz kaldığımız tüm sınıflandırma, baskı ve nefretin kökenlerini açığa çıkarıyor. Kendi kültürümüze, tarihimize, toplumumuza veya dinimize özgü sandığımız kutsalların ataerkil düzende kadının baskı altında tutulmasının küresel araçlarından başka birşey olmadığını görmek için okunması gereken bir kitap.

WELLS, Victoria dönemi kadının en belirgin şekilde yansıtan belki de en birincil durum bekaretin müthiş revaçta olmasıydı diyor:

Victoria dönemi insanlarına göre bekaret bir kadında arzu edilebilir her şeyin özüydü; bir bakire masumdu, saftı, gözü açılmamıştı, fethedilecek ve sahip olunacak bir şeydi… kızlara vajinal duvarları sıkıştırmak için şap gibi su ya da sirkede çözülen sıkıştırıcı eriyikler şırınga ediliyordu, ya da ne tür bir işkence olduğuna siz karar verin, erkeğin arzularına uygun olması adına vajina tek parmak ölçüsüne indirilinceye dek dikiliyordu.

1800’lerin sonlarından bahsediyoruz.

2016 yılının Türkiye’sinde kızlık zarı dikimi anahtar kelimesine verilen reklam sayısını görseniz dudağınız uçuklar. Çok bilgili, uzman doktorlar, kesin kanama garantisi vererek güya kadınlara hayata tutunma şansı veriyor. Bu işlemin ahlaki boyutunu tartışanlar da var, erkeklerin kandırılmasının doğru olup olmadığı açısından!

 

Bu konuda doktora en çok sorulan biri de şuymuş:
 Küçük kızım 5 yaşında vajina bölgesinde sık sık akıntı ve kaşıntı oluyor. Elini çok sık vajinasını sert sert kaşırken buluyorum. Kızlık zarı bozulmuş mudur?

Anne, kızının nasıl bir sağlık sorunu olabileceğiyle ilgilenmiyor, kızını doktora götürmek aklına bile gelmemiş. Önemli olan tek şey 5 yaşındaki bir kızın bekareti.

Tüylerim ürperiyor. Söyleyecek hiçbir şey yok . Söyleyecek çok şey var. Bu sosyal kurgunun kadının boynuna geçirilmiş bir tasma olduğu, kadınlara 1500-3000 tl arası fiyatlara bekaret hediye eden doktorların ahlaksızlığı, kadınları ve erkekleri bu şizofreni noktasına getiren güya kültürel-dini-geleneksel kaygıları…

30 yaşındaki bakire arkadaşlarım,

Kızlık zarım esnekmiş diktirsem de kanasa diye düşünen zavallı hemcinslerim,

Sevdiği kadını kanatmayı kendi egosunun parçası haline getiren  erkekler,

18. yüzyılda fahişeleri değerli kılmak için kullanılan kanın peşindesiniz. 

Keşke gerçekten sevgiye aşka merhamete ve paylaşmaya da bu kadar değer verebilseydiniz.

 

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s