Seks yapma yetkisinin erkeklere kodlanması 

sexual-misconduct

Türk toplumundaki taciz, tecavüz ve şiddetin sebebi erkeklere sessiz sedasız el altından (aslında göstere göstere utanmadan) verilen ayrıcalıklardan kaynaklanır. Erkeklerin sahip olduğu en belirleyici ayrıcalık seks yapma yetkisidir.

Vergi toplama yetkisi devlette olduğu için sürekli devlete vergi borçluyuzdur. Çöp vergisi, katma değer vergisi, hava vergisi, su vergisi. Devlet, vergiyi kimden, ne zaman, ne kadar, hangi isimle alacağına kendisi karar verir.

Toplum, seks yapma yetkisini erkeklere verdiği için, erkeklere de sürekli seks borçlu olduğumuz düşünülür. Yalnızca kadınlar değil, kadınlar ve erkekler (gerekirse erkek çocuklar) erkeklere seks vermekle mükelleftir. Alıcı ise yalnızca erkek olabilir.

Seks alma işinin ismini de ataerkil toplum koyar. İşine geldiği gibi, ister çocuk yapma amaçlı kutsal anne seksi alır, ister kan akıtmalı babadan kocaya geçen namus tapusu seksi, ister zevk için yeterince kutsal olmayan kadınlarla yaptığı rastgele seks.

Bu yüzden, popüler kültürde rastgele seks yapan erkek idealize edilirken, rastgele seksin taraflarından biri olan kadın daima aşağılanır, ucuz, kolay ve aptal olarak resmedilir.

Erkek cinselliğine aşırı vurgu yapan ve kadın cinselliğinin yalnızca  erkek için var olduğunu zanneden ataerkil düzen, kendi sapkın kodlamalarıyla taciz ve tecavüzü meşru kılar:

s-6138db60e3e626337ec852b96cdfbaa402336a3d

Seks yapma yetkisinin kendinde olduğunu sandığı için, reddedilmeye ne tepki veremeyeceğini bilemeyen erkek nefrete ve şiddete de başvurur. Kadınların da cinsel anlamda reddedilme korkusu taşıdığını bilemez, kadın bedenini sürekli tüketim malzemesi olarak sunan medya bombardımanına maruz kaldığından bu ilüzyonla gördüğü her karşı cinsi kendisinin zanneder.

Kendi bedenleriyle ne yapacaklarına dair karar verme yetkisini her kadına tek tek ve bütünüyle geri vermediğimiz sürece çocukların ve bebeklerin dahi bedenini sahiplenen aşağılık tecavüzcülerin hikayelerini okumaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s