Şeriata ne oluyor 

“Ne oluyor” da 5 adam ve 1 kadın cinsel istismarı tartışıyor. Kadın, “18 yaşından küçük kızların evlendirilmesi cinsel istismardır, bunun başka bir anlamı yoktur” diyor. 

Bir adam, “18’i İsviçreliler bulmuş bizde adet gören reşittir” diyor. İslam hukuku diyor, bluğ çağı diyor. Kulaklarım uğulduyor. 

Kadın böyle bir şey olabilir mi deyince, “hop orda dur buna karşı çıkarsan şeriata karşı çıkmış olursun” diyen bir araştırma şirketi yöneticisi sağdan sıçrıyor. Yıl neredeyse 2017. Yer Türkiye. 

Şirin Payzın da “bu konuyu sonra tartışalım, konumuza dönelim” diyerek geçiştiriyor. Araştırma şirketi başkanı, “geçiştirecek bir şey değil bu, inanan kişiye modern hukuk uymaz, ayrı konular değil” diye diretiyor. 
Evet, artık geçiştirmemek, susmamak gerek. Sen insani değerlerleri, eşitliği, hakkı, hukuku, aydınlanmayı sevmeyen adam, evet, Şeriata karşı çıkıyoruz. Daha doğrusu şeriatla ilgilenmiyoruz. Burası orta çağ Avrupa’sı değil. Şeriat umrumuzda değil. Burası bir hukuk devleti, senin dini inançlarına göre değil, insan hakları ilkelerine göre hukuk işleyecek. 

Karşı çıkmaya daha yeni başlamadık ve epeydir şunu biliyoruz: 13 yaşında kız adet gördü diye onunla sevişebileceğini düşünüyorsan sapıksın. 13 yaşındaki kızla cinsel ilişki kurarsan suçlusun. Pedofili sapıklıktır. Bunu gizlemek için evliliğin arkasına sığınmak ahmaklık, dinin Allah’ın arkasına sığınmak ise alçaklıktır.  

Birileri din öyle emrediyor diyor diye sapkın fikirlere ağzımızı açamaz hale geldik. Kendine dindar diyor diye eli cebimizden çıkmayan hırsızlara ağzımız açık kafa sallıyoruz. Pedofili hastalarına törenlerle çocuklarımızı teslim ediyoruz. Dizlerimizin üzerine çökmüş infazımızı bekliyoruz. 

Artık yeter, yetişkin masalları yüzünden insan hayatıyla oyun oynanmaz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s